• Nowa kamera przemysłowa Samsung SCD-2080R

  W ramach oferty kamer przemysłowych na rok 2012, wśród propozycji marki Samsung znalazła się ciekawa propozycja – kamera kopułkowa SCD-2080R, w obudowie wewnętrznej oraz z mechanizmem oświetlacza podczerwieni do rejestrowania obrazu w warunkach ograniczonego oświetlenia.  Urządzenie wyposażone jest w przetwornik: 1/3″ Sony CCD Super HAD oraz diodowy oświetlacz podczerwieni, który pozwala objąć monitoringiem obszar o zasięgu do 20m. Urządzenie oferuje rozdzielczość: 600 TVL (kolor), 700TVL (B/W), co z całą pewnością wystarczy do standardowych zastosowań w domach, biurach, sklepach oraz obiektach użyteczności publicznej: szkoły, urzędy, hale sportowe.

  Kamera Samsung SCD-2080R montaż

   

  Funkcje i systemy w kamerze SCD-2080R

  AES – (Auto Electronic Shutter) automatyczna elektroniczna migawka – system ten stosowany jest najczęściej w kamerze w celu dostosowania zmian oświetlenia bez użycia obiektywu auto – iris.
  AWB – (Auto White Balance) automatyczne dopasowanie balansu bieli – to elektroniczny proces pozwalający na zachowanie ostrych obrazów, o mocnym, żywym nasyceniu kolorów w pełnej palecie barw.
  AGC – (Auto Gain Control) automatyczne dopasowanie poziomu wzmocnienia – system, który reguluje poziom jasności dla optymalnej wydajności i najwyższej jakości obrazu.
  BLC – (Backlight Compensation) kontrola światła wstecznego – jest funkcją kamery, która automatycznie dostosowuje wyrównanie jasnego światła tak aby dać więcej szczegółów na ciemnych obszarach obrazu. Dobrym przykładem może być skupienie się na szczegółach twarzy osoby która oświetlona jest światłem słonecznym z tyłu.
  ATW – (Auto Tracing White Balance) automatyczne trasowanie bieli – funkcja kamer kolorowych, w których kamera cały czas monitoruje światło i dostosowuje kolor, aby utrzymać białe obszary. Kamery z tą funkcją automatycznie dostosowują ustawienia koloru w celu osiągnięcia jednolitej jakości w białych obszarach obrazu.
  MIR – (Mirror) lustrzane odbicie
  SSNR III – lepsza jakość obrazu podczas pracy przy niskim poziomie oświetlenia
  DIS – (cyfrowa stabilizacja obrazu) usunięcie drgań, których przyczyną są wibrację występujące w budynkach; zmniejszenie wymagań związanych z zapotrzebowaniem na pamięć dyskową
  HLC – (niwelacja silnych punktów świetlnych na obrazie) np. światło reflektorów; odpowiednia ochrona przed prześwietleniem obrazu; skuteczne przetwarzanie i wyświetlanie informacji w skali szarości np. numery tablic rejestracyjnych.

  Kamera znajdzie swoje zastosowanie w telewizji przemysłowej oraz w ramach obiektów, gdzie niezbędne jest użycie kamer kopułkowych z podczerwienią do monitoringu 24h/dobę w dowolnych warunkach oświetlenia.

   

One Responseso far.

 1. Kamera SCD-2080R zapewnia dobre parametry obrazu nawet przy słabym oświetleniu.
  Zainstalowałem ją niedawno w jednym ze sklepów.
  Po tygodniu przeglądałem zarejestrowany materiał, jest naprawdę dobrej jakości.
  Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *